Taborový deník první turnus

Harry Potter 2013

Škola v Bradavicích je v ohrožení. Albus Brumbál tuší, že se blíží něco velkého. Ale co dělat, když jsou prázdniny a všichni jeho žáci i učitelé odjeli domů za svými rodinami? Ledaže by se dobrovolně rozhodli pomoci své škole a zachránit jí před blížícím se zlem a temnotou. Ale jak se zlu bránit, když není vidět, ale pouze vyčkává na příležitost zaútočit? Že by v tom měl opět prsty zlomyslný Voldemort? Je načase požít kurzy magie a zachránit Bradavice, dokud je čas…

 

Všechny táborové fotky najdete zde.

 

Útržky z táborového deníku 1.turnusu:

7. Den - 3.8.2013

Poslední den na záchranu Bradavické školy. Jde opravdu o všechno. Naštěstí jsme se na to dobře vyspali a jdeme do boje. Závěrečný viteál je ukryt ve Zlatonce a tak jsme si o něj zahráli turnaj ve Famfrpálu. Nejlépe si vedli Havraspárští, druzí skončili Mrzimorští a na třetím místě Nebelvír. Pro nás bylo ale nejdůležitější, že jsme viteál objevili a tak se můžeme pokusit odpoledne najít v Hesle místo a čas, kdy lze Voldemorta zničit navždy. Dopoledne byl také poslední čas na dokončení Bradavických předmětů a vylepšení výsledků.
 

Nejdříve jsme si ještě dopřáli trochu bázénu, posilnili se čínou s rýží a vyrazili na to. Za úkol jsme měli najít pět míst, které měli v mapě vyznačeni pouze ti, kteří na daný viteál měli nárok. Tato hra byla závěrečná, šlo o to porazit Voldemorta jednou provždy, a proto všem kolejím přinesla trojnásobné body. Bylo tak jasné, že není nač šetřit síly. Všichni vyrazili naráz, kdo neměl místo na mapě, musel nejdříve na nápovědu, kde bylo nutné ukázat nabité dovednosti z Bradavických předmětů. První se do cíle nakonec velmi těsně, pouze o vyluštění závěrečné šifry, dorazili Mrzimorští, druzí byli Nebelvírští a nejméně času ve školních lavicích asi strávili Havraspárští, neboť jim plnění úkolů trvalo nejdéle. Ale co s tím? I oni měli dva viteály, které bylo třeba zničit v hodině H najednou spolu s ostatními. A ta se přiblížila. Ještěže jsme v Bradavicích. Nebylo nic lehčího, než jít si navzájem pomoci a stihnout tak hodinu H a Voldemorta porazit. A opravdu. Vše se podařilo, 2 vítězné viteály přinesli Mrzimorší, dva Nebelvírští a dva Havraspárští a společně je hodili za řeku zapomnění. Voldemort, který si už myslel, že má vyhráno se tak musel navždy rozloučit s tímto světem, a proto můžeme mít v Bradavicích už navždy klid a mír.
Za odměnu jsme se pak vydali na trhy do Prasinek a nakoupili si podle toho, kdo se jak po celou dobu snažil.

A jak že to nakonec dopadlo? Součty bodů jednotlivých kolejí byly neuvěřitelně vyrovnané. Vyhrát ale mohl jenom jeden. Letošní vítězem se stal Mrzimor.
29 000 bodů – Mrzimor
28 000 bodů – Nebelvír
27 000 bodů – Havraspár
 

Večer jsme vše náležitě oslavili na závěrečném školním plese. Atmosféra byla plná emocí – všichni věděli, že zítra se již probudíme do odjezdového dne a Bravická škola zase na rok zůstane prázdná. Vzpomínky ale zůstanou a budeme se těšit, až se za rok na Elišce uvidíme!

-------------------------------------------------------------------------------------

6. Den

Již od rána jsme nezaháleli, protože bylo potřeba stihnout mnoho věcí. Zpočátku nás zaskočila mile nemilá věc. V celých Bradavických kolejích se „ucpaly toalety“ a bylo třeba je vyčistit. Což se zdálo jako úkol velmi snadný, ale co si budeme povídat, není vždy zlato, co se třpytí:-). Všichni hned poznali, že „zácpě“ a „průjmu“ se potom opravdu hůře čelí a tak ještěže pomohla „hajzlbába“:-) Nejvíc vyčišťovacích vítězných bodů si nakonec odnesli modří.
Další část prvního dílu Harryho o poledním klidu nemohla chybět a pak už hurá na předměty, abychom se ještě před odjezdem něco naučili. Dějiny čar a kouzel a sopečné výbuchy v Bradavicích, to se jen tak v lecjakých dějinách nedočtete.
Jako odměna za školní soustředění a překrásné počasí nám byla toboganová dráha, kterou jsme otestovali hned v zápětí.
 

V druhém odpoledni jsme se museli opět koncentrovat na viteály a pokusit se získat i předposlední – diadém. Všichni bojovali jako stateční kouzelníci, čaroděj jim tentokrát mohl pouze pomoci a tak byl i tento viteál ukořistěn. Získali ho Havraspárští, druzí byli Nebelvírští a třetí skončili kouzelníci Mrzimoru.
 

Večer už jsme se rozhodli oddat Bradavickým radovánkám a tak po vynikajících borůvkových knedlících jsme zazpívali si u táboráku s profesory moderního pěveckého umění. Ti odvážnější se poté vydali na kurz astronomie pod hvězdami, ale ať už ve vlastním pelíšku nebo pod oblohou, bylo třeba na závěrečný den načerpat síly, abychom si ho mohly náležitě užít!
 

-------------------------------------------------------------------------------------

 

5. Den - 1.8.2013

Dnes ráno jsme se probudili do slunečného dne a tak putování za vzkazem od Hagrida mohlo začít. Když jsme při stopování zpívali táborovou hymnu pocestných Mudlům, tvářili se jako by nám nerozuměli:-) . Až po té jsme zjistili, že jsme zakleti matoucím kouzlem a je nutné zjistit heslo k jeho odstranění. Asi nikoho nepřekvapí, že jsme při putování došli až ke koňské farmě, kde jsme si jako správní čarodějové vyzkoušeli i jízdu na huculských dracích.
 

Cestou zpět jsme měli jediný úkol – neztratit se v Zapovězeném lese a přinést heslo na zničení matoucího kouzla. Bazén na závěr cesty přišel vhod všem a večeře – Boloňské špagety – byla dnes opravdu zasloužená.
 

Na večer jsme šetřili nohy, a tak Brumbál vyhlásil soutěž Chata Eliška má talent. Rozhodování bylo opravdu nelehké. Všechna vystoupení hodnotila neúprosná porota a nakonec vyhlásila Vítězné body navíc pro kolej Nebelvír.
 

-------------------------------------------------------------------------------------

4. Den - 31.7.2013 

Dnes ráno jsme se probudili do přeháňkového počasí, ale to nám rozhodně nemohlo zabránit v uspořádání turnaje kouzelníků. Dopoledne jsme si vyzkoušeli kroužky dle vlastního výběru (sportovní hry, deskové hry, šikovné ručičky, šermování a stepmanie) a poté nacvičili Famfrpál. Po obědě - kuřeti a bramborové kaši, přišlo ale to nejobtížnější. Kdo vyhraje turnaj kouzelníků a kdo tak získá další viteál – Ohnivý pohár?

Všichni se postupně utkali v disciplínách: Lov Galeonů z jezera, Let na Fénixovi, Třídění Bertíkových fazolek, Boj se smrtijedem, Útěk před Aragogem, Hod dračím vejcem či Šmekoflus. Nejzáludnější etapa – noční bludiště nás ale čekala až večer. Bylo nutné najít cestu z něho ven, zachovat chladnou hlavu a nenechat se zaskočit Drakojedy. Celkový pohár pro Vítěze Poháru kouzelníků vyhrali Mrzimorští, druzí byli Havraspárští a třetí místo obsadili Nebelvírští.

Dnešní den byl také významný díky jubileu dvou našich Bradavických studentů a tak jsme na jejich počest zařídili pro všchny vstupenky do letního kina. A co že to promítali? Že by Harryho Pottera:-)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

3.Den - 30.7. 2013


Bradavice žádná bouřka jen tak neohrozí a proto z ní po ránu zbyla jen pár mráčků nad hlavami a mokrá tráva. Nikoho tak nepřekvapí, že jsme hned po rozcvičce vyrazili opět do akce. Brumbál nám totiž poslal dopis z Ministerstva kouzel, na který bylo ale sesláno Matoucí kouzlo a tak bylo nutné zapojit paměťové buňky k jeho zapamatování a rozluštit, co nám Brumbál píše. Nejlépe se to podařilo Mrzimoru, druhý byl Havraspár a třetí Nelbelvír. Společně jsme se ale dozvěděli, že se Voldemort spojil s Mozkomory a ti se chytají zaútočit. Co to ale znamená a kdy přijdou?
 

To jsme se dozvěděli hned po odpolední výuce, kdy jsme se navíc oproti minulým dnům přiučili obraně proti černé magii a přemísťování.
 

Daleko důležitější ale bylo to, že během výuky Mozkomoři zajali tři Bradavické učitele a to my jen tak nenecháme. Kdo sestaví mapu a osvobodí je nejrychleji? Mapa se podařila nejdříve složit Mrzimoru, pak následoval Nebelvír a nejvíce s ní zápasil Havraspár. Ale to nebylo všechno. Bylo potřeba učitele osvobodit a převézt ho na Fordu Anglia, nejrychlejším vozítku všech dob zpět do bezpečí. To zvládli nejlépe studenti Havraspáru a Nebelvíru, o kousek zpět potom byli studenti Mrzimoru.
 

Večeří posilněni dukátovými buchtičkami jsme se chystali na zápas ve Famfrpálu. V tom nám ale zabránil Brumbál, který kvůli dešti zápas přeložil a vyhlásil na počet osvobození turnaj vyvolených ve Step Dancingu. Koleje si tak na svá konta mohly připsat další vítězné body. Šampionem se stali Havraspárští.

-------------------------------------------------------------------------------------

 

2. Den - 29.7.2013


Hned po ránu nám vysvitlo slunce a tak honem na rozcvičku, abychom byli připraveni na nový den. Je potřeba si vytvořit znaky kolejí, kolejní uniformu a v neposlední řadě také koště, bez kterého se žádný kouzelník přeci neobejde.
Ze služební cesty nám učitel létání na koštěti přinesl velmi podstatnou věc! Riskoval svůj život, ale podařilo se mu najít deník Toma Radla a tak je jasné, že ten musíme neprodleně zničit. Je to totiž jeden z viteálů, ve kterém je ukryta Volemortova duše. Na její zničení potřebujeme Baziliščí zub. Jak ale uspat Baziliška? Připravíme pro něho kouzelný lektvar…
 

Posilněni výborným obědem – knedlíkem s rajskou omáčkou, jsme se nejprve vydali na výuku jednotlivých Bradavických předmětů. Zdokonalujeme se ve tvorbě lektvarů, létaní na koštěti, péči o kouzelnické tvory a jasnovidectví.
Odpoledne jsme potom vyrazili bojovat o suroviny na výrobu lektvarů k uspání Baziliška. Nejvíce surovin dnes získali červení –Nebelvír, druzí byli modří – Havraspár a třetí žlutí – Mrzimor.
 

A lektvar společně opravdu fungoval! Bazilišek usnul tvrdým spánkem, nikdo neví, kdy se probudí, ale jeho zub jsme tak ukořistili a deník Toma Radla mohl být opravdu zničen jednou provždy. Snad se nám i ostatní viteály podaří získat a zničit, abychom, Voldemortovi nedali žádnou šanci.
Za odměnu jsme potom všichni vyrazili na Kolejní ples a tančili a tančili, dokud nám síly stačily:-)
 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

1.Den - 28.7.2013


Příjezd dětí: Všichni jsme se seznámili a zahráli pár úvodních her. Protože bylo krásně, vyzkoušeli jsme i náš bazén.
Večeře: Sekaná a bramborová kaše.
 

Večerní program: Albus Brumbál junior, otec svého slavného otce, všechny uvítal v Bradavicích a ocenil, že se rozhodli do školy přijet i v čase prázdnin a pomoci jí zachránit. Přivezl totiž zprávu z Ministerstva kouzel, že Voldemort je stále naživu. Zprávu tomu nechtěl nikdo věřit, ale poté se i ve škole začaly dít divné věci a tak teď už úplně jasné, kdo je má na a svědomí.
Všichni se ale svorně shodli, že to nenechají jenom tak, naučí se kouzelnické předměty, aby mohli Voldemorta jednou pro vždy s pomocí učitelů zničit. Nebudou ponechávat nic náhodě a získají všechny viteály, do nichž Voldemort ukryl svou duši.
 

Před večeří jsme tak poprosili Moudrý klobouk, aby všechny rozřadil do kolejí, do kterých se nejlépe hodí podle jejich vlastností, zdatností a umění.
Po večeři jsme si pak zapálili první Bradavický táborák a s kytarou naladily hlasivky. Kdo ho ale nepřekazil? Kdo jiný?.....Voldemort tajně poslouchal a slídil kolem naší školy. Učitelé se mu postavili, jejich meče byly ostré jako břitva, ale i přesto se mu podařilo uprchnout. Na cestě ale vytratil Kámen mudrců, který se nám podařilo najít a máme tak první indicii, jak Voldemorta přemoci.


Děkujeme za podporu:Spolupracujeme s:
Návštěvnost
pocitadlo