Letní tábory 2015

Jak vycvičit Draka, Piráti, Pravěk

 

 

 

 

 

Všechny táborové fotky najdete zde.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Útržky z táborového deníku 2.turnusu Pirátů:

Pátek - 6. den

Dobré ráno nám popřál kapitán v plné zbroji a lehce nás upozornil, že máme poslední den na to se vykoupit. Dáme dohromady opravdu oněch nutných 900 diamantů?
Hned po snídani, kdy jsme trochu poklidily naše kajuty a angličtináři malinko protáhli své mozečky, jsme již časně z rána vyrazili na stavbu pirátských chýší, abychom se nemuseli bát o svůj život, i když sem tam zakotvíme na nějakém tom neznámém ostrově.
Odpoledne jsme pak měli poslední šanci doplnit si pirátský výcvik, který nám ještě chyběl (řízení pirátské lodi, výroba vzduchových bublin a pirátská štěstěna dala zabrat nejednomu pirátovi:-). Počasí nám přálo, takže jsme trénovali o sto šest.
V odpoledním klání jsme se pak rvali jako lvi. Poslední možnost jít hledat diamanty byla tu, a tak do toho všichni dali opravdu všechno. Projet zbytek ostrova a navštívit jaro, léto, podzim a zimu během pár hodin dá sice zabrat, ale pokud víte jak na to, máte vyhráno. A co dělat když je nejhůř? Pomůže kouzelník. Tak jsme hledali a bojovali o zásoby na jednotlivá roční období. Že neuhodnete, která se nejvíc hodí v zimě? Že by pirátský rum, nebo truhla zlaťáků?:-)
V této hře si nakonec právo prvního hledat pokladu zaslouženě vybojovali červení, druzí byli žlutí a třetí modří.
A že vás zajímá, jestli se nám nakonec opravdu podařilo sehnat všechen poklad, aby nás piráti propustili ze svých služeb? Ano, opravdu se nám to povedlo. I když jsme složili všichni své diamanty, dle naších počtů jich pár chybělo, ale dle kouzelného ohně jsme počítali špatně. Ten totiž jasně ukázal, že jich v pokladnici je víc než 900, zjevil tajné znamení a prokletí pirátů se nám tedy podařilo navždy zničit. Jak by taky ne, PARTA PIRÁTŮ JSME PŘECI SKVĚLÁ A TO JE PODSTATNÝ, TA VŠECHNO DĚLÁ!!!
A kde jinde to oslavit než na pirátském bále? Posilněny upečenými buřtíky a po kostýmové zkoušce už nezbylo, jen si užívat! A kdo si chtěl užít poslední noc pod hvězdami, tomu se přání splnilo!
Tak zase za rok na viděnou!!! Už teď je nám smutno, jak budeme zítra balit kufry….

Na fotky z pátečního dne mrkněte sem.
------------------------------------------------------------------------------
Čtvrtek – 5. Den

Jako každé ráno jsme den nemohli začít jinak než tancem. Někdo vyběhl v pyžamu, někdo již v plné zbroji, ale ať tak nebo tak, účast se počítá:-). Ale co se nestalo? Nejdříve tomu nikdo nechtěl uvěřit, ale ano, po prohledání všech kajut musela posádka konstatovat, že nám lidožrouti unesli kapitána. Ač jme se ho snažili vypátrat a zachránit, jediná stopa, na kterou jsme nakonec narazili byl, vzkaz, kdy a kde ho budou chtít upéct jako nejsladší pochoutku…….tomu jsme museli zabránit! A taky že ano, dostali jsme se na místo včas, pozabíjeli všechny lidožrouty a kapitána tak před nimi zachránili. To bylo slávy! Jsme opravdu ta nejlepší posádka!
Bylo nám ale jasné, že i bez kapitána musíme neustále pokračovat ve výcviku, abychom byli ti nejlepší mezi nejlepšími - na pořadu dne byly jazykolamy a chůze ve ztížených podmínkách.
Dopoledne jsme také stihli dohrát turnaje, které prozradili více o našich dovednostech jak v rychlosti, tak v šikovnosti s míčem. Celkově v turnajích nejlépe uspěli modří, shodně druzí byli žlutí a červení.
V nabitém programu nám dost vytrávilo a tak jsme si s chutí vychutnali výborný oběd – bramborové špalíčky, výpečky a zelí.
A co jsme dělali odpoledne? Vyzkoušeli jsme si plavbu přes rozbouřené moře v lodích a měli za úkol převést co nejvíce zásob z města, abychom na moři přežili co nejdéle. Přesto, že doufáme, že už nás deště nadobro opustily, jako správní piráti musíme být připraveni na všechno:-). Těsně nejvíce surovin nasbírali žlutí, o jednu méně červení a na třetím místě skončili modří.
Právo prvního na cestě k pokladu si tedy i dnes celkově vybojovali žlutí, druzí vyráželi červení a třetí modří. Počkali jsme tedy na naše vybrané pirátské mozky, kteří ještě dopilovávali poslední anglická slovíčka a vyrazili jsme hledat poklad. Ale to bysme nebyli my, abychom si večer ještě nezpestřili.
Jednak jsme se nechali unést kapitánovým osvobozením a připravili jsme mu na večer zábavné scénky ale co víc, vyzkoušeli jsme naší odvahu nejen ve dne, ale i v noci. Všichni piráti obstáli na jedničku. …. Naši piráti musí být zoceleni a tak museli ukázat svou orientaci nejen v mapě, ale co bylo nejdůležitější, bojovat jeden za všechny a všichni za jednoho. I přes to, že si piráti mysleli, že se tímto pokusem některých z nás zbaví, my jsme se nedali. Je pravdou, že těm starším už visel chvílemi „život na vlásku:-)“, ale nakonec se i oni zorientovali a noční pochod zvládli na jedničku a zpět na mateřskou loď se vrátili ještě dlouho před svítáním.


Jak se nám den povedl se můžete podívat zde.

---------------------------------------------------------------------------------
Středa – 4. den

Dnešní den jsme jako obvykle začali tancem. Bez něj by nás to už ani nebavilo:-). Ale tohle ráno bylo zároveň něčím hodně specifické - rovnou jsme se totiž šli zabalit na cestu. Čím byla tentokrát velmi motivační? Letnímu „snowtubingu“ na tobogánu by totiž odolal málokdo. A tak jsme šli do kopce a zase z kopce a do kopce a zase z kopce, až jsme se dočkali vytoužené odměny a opravdu stála za to! Všichni si sjíždění náležitě užili a chtělo to opravdu hodně kuráže zavelet k odchodu:-)
Cestou zpět jsme měli za úkol dle mapy objevit místa s pirátskými úkoly a čas jejich plnění nakonec určil, kdo půjde k pokladu dnes jako první. Svými výkony si to dnes zasloužili modří, druzí vyráželi žlutí a třetí červení.
Den se ale musí využít od rána až do slunce západu, ne-li ještě déle, a tak jako večerní odměnu jsme se poté vypravili do letního kina. To jsme si přeci nemohli nechat ujít, zrovna totiž promítali film Piráti z Karibiku:-)


Jak nám to slušelo se podívejte zde.
---------------------------------------------------------------------------------
Úterý – 3. den

Ráno nás probudilo opět pošmourné počasí, ale to nás nemohlo odradit. Rozcvičku jsme zvládli v dešťové přestávce, dali si snídani a vyrazili na pirátské turnaje. Tedy ještě předtím jsme se samozřejmě nastavovali fotoaparátům o sto šest, abychom měli na naší plavbu co nejlepší památku. Následně, protože se počasí opět umoudřilo, nic nebránilo tomu, uskutečnit klání venku. Takže jsme stavěli co největší pyramidu, testovali nejlepší trefu a nejrychlejší nohy.
Řádně nám tam vyhládlo a tak jsme pak letěli na oběd a kuře s bramborem bylo vynikající.
Ani po obědě jsme nemohli zahálet. Pokračovali jsme v pirátském výcviku, pro tentokrát na nás čekaly disciplíny: navigace a logika a všichni to zvládli na jedničku.
Pak už nezbývalo, než nabité dovednosti zúročit v praxi. Naše loď se doplavila až na okraj džungle. Ale co si budeme povídat – v džungli není jednoduché přežít. Život nám ztěžovali nejen tropická zvířata, ale i místní lidožrouti, kteří nechtěli, abychom jejich ananasy, banány a kokosy sbírali. My jsme ale věděli, že jídlo potřebujeme a tak jsme se s nimi jako stateční piráti náležitě poprali. Jídlo jsme nakonec získali a kdo že nasbíral surovin nejvíce? Právo prvního hledání pokladu na večer si velmi těsně vybojovali žlutí, druzí byli modří a třetí tentokrát červení. Kdo ale opravdu získal nakonec nejvíce drahokamů, to zůstává prozatím tajemstvím.
A že vás zajímá, co jsme ještě večer stihli po hledání pokladu? Oprášili jsme naše krásné hlasivky a vyrazili k ohni, kde nás kapitán naučil každého minimálně jednu novou, znáte jí? Naše nová pirátská hymna:


Pirát má výcvik, sílu a odvahu,
dojede doplave má vždy převahu,
štěstí má pořád na svojí straně,
ať v moři, na souši, když je na hraně.

R: Zvládnem to vyhrajem máme na to,
perlu najdeme dostanem zlato,
ostrov bude náš, to je jasný,
milujem (máme rádi) víno, rum, holky krásný.
------------------------------------------------
umíme se bít,
umíme se rvát,
umíme se bít,
nás se musí bát.

 

Parta pirátů jsme přeci skvělá
a to je podstatný ta všechno dělá.
Jdeme do všeho jak jeden muž,
Přidej se k nám a neřeš to už.

 

R: Zvládnem to vyhrajem máme na to,
perlu najdeme dostanem zlato,
ostrov bude náš, to je jasný,
milujem (máme rádi) víno, rum, holky krásný.

 

Zvládnem to vyhrajem máme na to,
perlu najdeme dostanem zlato,
ostrov bude náš, to je jasný,
milujem víno, rum, holky krásný.

 

Pak jsme už úplně vytancovaní vyrazili na kutě:-)Jak jsme se nastavovali fotoaparátům se můžete podívat sem.

---------------------------------------------------------------------------------
Pondělí - 2.den

Ráno jsme se probudili do trochu pršavého rána, ale to nás nemůže rozhodit. Spíš piráti, kteří nás zajali, to už byl větší oříšek:-), ale protože parta pirátů jsme přeci skvělá, tak již od časného rozbřesku jsme se pustili do práce. Rozcvička nemohla chybět a snídaně dle vlastního výběru také ne.
Dopoledne jsme využili k výrobě pirátských vlajek a vytvořili jsme si i trička, abychom jako správné pirátské klany byly k rozeznání a protože nám zbyla ještě trochu času, začali jsme trénovat boj s PPG – pilinový pytel na provázku, bez kterého by to rozhodně nešlo:-)
Náš vrchní kapitán byl mezitím odsouzen k vedení tentokrát pirátské lodi a tak jsme se rozhodli, že společně poklad najdeme, ať to stojí, co to stojí! Bohužel ale nemáme ani mapu, kterou bychom mohli využít, abychom se na místo pokladu dopravili rychleji a tak jsme se o ní rozhodli odpoledne s vojsky poprat.
A opravdu, i přes vydatně rozbouřené odpolední moře, jsme s veškerým nasazením získali potřebné počty kousků mapy a mohli tak po večeři na zjeveném místě na mapě začít hledat jednotlivé perly. Protože nebylo snadné určit, kdo přinesl na tak rozbouřeném moři největší díl mapy, objevily se drahokamy pro tentokrát na mapě všem ve stejný čas. Ale kolik perel který tým opravdu nasbíral? To se uvidí až při počítání, na které již včera nedošlo, protože na oslavu přežití bouřky a proto, že jsme opravdu královský vybavená loď - od teplých kamen a sušících přístrojů počínaje, až po zábavnou techniku konče, vyrazili jsme na vyzdobenou vrchní palubu a tancovali až do vytančení těla. Diskotéka, na které si to užíval snad každý, hrála jak písničky na přání, tak největší pirátské hity. Pak jsme už úplně vytancovaní vyrazili na kutě:-)
A jak že nás poznáte? Jsme piráty od hlavy až k patě a také nás k tomu pořádně cvičí. Po obědě jsme totiž absolvovali první část výcviku a to chůzi o jedné noze a výdrž v potápění pod vodou.


Jak nám to ten den sluší, se můžete podívat zde.

---------------------------------------------------------------------------------
Neděle - 1. den

Dnes je ten očekáváný den. Konečně na naší výletní lodi vyplouváme a míříme na otevřené moře. Když jsme vyrazili, nikdo z nás si nemohl přát lepší počasí. Moře klidné, obloha bez mráčku. Kapitán lodi nám sice nechal podepsat palubní lístek, na kterém nás seznamuje s tím, že v místních vodách, tedy okolo ostrova Kho Samui, kde se v nejbližších dnech budeme plavit, je vyšší výskyt pirátů, ale kdo by si s tím lámal hlavu :)


S chutí jsme slupli k večeři sekanou s bramborou kaší a salátem a chtěli v poklidu pozorovat hvězdy, když v tom se něco začalo z venku ozývat…..to, čeho jsme se na začátku obávali pouze okrajově, se stalo. Zajali nás piráti a dokonce zajali i kapitána, který nás bránil. Nakonec jsme nedostali na výběr. Museli jsme složit pirátkou přísahu, napít se z poháru krve nepřátel, přijmout mořské oko, ale hlavně - slíbit jim, že jim pomůžeme nalézt poklad, bez kterého oni nikdy nedostanou nazpět svobodu. Moc dobře vědí, že sami to nezvládnou. Proto si vybrali své pomocníky -nás. Dle jejich slov nás nepustí, dokud onem poklad nezískáme zpátky. Je to sice úkol náročný, ale ne nemožný a my ho rozhodně zvládneme. Nechceme být pod pirátkou vlajkou přeci navždy! Ale proto, že se již dost připozdívalo, rozhodli jsme se pořádně vyspat.

Pokud váháte, kam se podívat, jak nám to první den slušelo, mrkněte sem :)


Děkujeme za podporu:Spolupracujeme s:
Návštěvnost
pocitadlo