Letní tábory 2017

Indiana Jones

 

 

 

 

 

 

Cesta z Tramtárie 

 

 

 

 

 

 

 

Starověk

 

Egypt

 

Všechny fotografie k dispozici zde.

--------------------------------------------------------------------------------------------

Ukázky z táborového deníku Starověku:

7.den – Sobota


Dnešní den jsme začali zvesela. Zopakovali jsme všechny rozcvičkové tance. A jak nám to šlo. Ale pak už hurá na snídani a balení. Nic netrvá věčně a tak nám nezbývá, než vyndat kapesníky a na rok se zase rozloučit. Bylo to krásné a moc děkujeme! Budeme se těšit zase příští prázdniny nebo dříve!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
6.den – Pátek


Někomu se podařilo v noci najít anténu na telefon rychle, někomu to chvíli trvalo a někdo to měl úkol skoro na celou noc:-) , proto se dnešní dopoledne odehrávalo v pohodovém tempu a každý si ho uzpůsobil svým silám. Ti nejmladší byli paradoxně plni energie a tak vyrazili na kroužky, zatímco většina starších si po nočním výšlapu zalezla do spacáků, aby dohnala noční deficit. Někteří tento čas využili k tomu, aby do tábora vůbec dorazili:-)
Odpoledne už jsme ale museli opět začít naplno, protože toho bylo hodně před námi. Museli jsme ještě předat Diovi svitek a bylo nutné mu k tomu uvařit nápoj co nejlahodnější. Bez surovin to ale nepůjde a tak tentokrát šlo do tuhého. Koření bylo třeba si jak vybojovat, tak také udržet a zároveň použít ve správném poměru, aby byl nápoj co nejlahodnější. Tentokrát se to nejlépe podařilo červeným, druzí byli zelení a třetí modří.
Ještě před svačinou jsme pak o drahokamy bojovaly v boji o vlajku, který si určili modří a tentokrát si dokonce každý národ troufl vyzvat i velké Božstvo. A co se nestalo. Oni je porazili. I to je důkazem, že nadpřirozené síly ještě nemusí automaticky znamenat jasné vítězství. Když hrají všichni za jednoho, mohou dokázat mnohé.
Po večeří se zapálil oheň a hymnou přivolal Zeus, neboť jsme svitek ubránili po celý týden. On nám poděkoval, ochutnal z připravených nápojů a dal nám pokyny, jak svitek rozluštit. Nejrychleji to zvládli modří, druzí byli červení a třetí zelení. A tak dle celkových opravených měst mohl Zeus konstatovat, že lidé již pochopili, že válkou nic nezmohou, že se musí spojit a že i mezi Bohy již konečně tedy zavládl klid a on tedy může předat vládu dalším generacím. Vládu mezi Bohy předal svému následníkovi a komu že to předal vládu nad Řeckem? Kdo že to letos nasbíral nejvíce drahokamů a nejlépe své město obnovil? No přece Modrý Korint, v těsném závěsu červený Efez a zelené Delfi.
A pak už nezbývalo, než si u ohně předat diamanty pro stěstí a zakončit tak letošní Řecký rok :-) Tedy vlastně né úpně……Dyonýsos na večer naplánoval diskotékovou oslavu, tak se pojďme bavit!!!! A kdo by chtěl u ohně zůstat až do rána, klidně s Hefaistem může. A že i tací se našli:-)

 

-------------------------------------------------------------------------------

5.den – Čtvrtek

Ráno jsme se vzbudili do slunečného rána a přivítali ho opět naší známou písničkou, pak si dali snídani a vyrazili jsme na dopolední boje, které si přáli modří, neboť poslední dva dny vyhráli Boží výzvy.
I přesto, že souboje vybírali, tak zprvu hodně záleželo na tom, jakou má tým společnou taktiku. Někteří do měst staví sýpky, někteří strážní věže, jiní obydlí. Celkově pro dnešní boje se taktika nejvíce osvědčila zeleným, druzí byli červení a třetí modří.
Přes boje nám dost vyhládlo a tak jsme k obědu ocenili skvělé vepřo knedlo zelo a během poledního klidu rádi poseděli u promítání táborových fotek, abychom trochu vytrávili:-)
Odpoledne se na nás Bohové malinko domluvili. Jakmile jsme se přichystali ven, už tu byl Bůh deště, aby nás vrátil zpět do chaty. Ale na nás si jen tak nepřijde. Červení svou dnešní výzvu uskutečnili i tak - v jídelně, ale nepodařilo se jim vyhrát a tak jejich právo výběru jim odebrali modří. Tak uvidíme, jaký souboj nám na zítra vyberou.
V druhém odpoledni jsme se pak přesunuli na Řecký Olymp a vyzkoušeli si nejrůznější olympijské disciplíny. A pokud si myslíte, že nám to pro dnešek stačilo, tak se tedy opravdu mýlíte. Modří svitek ubránili, dostali drahokam a rozhodují tak další výzvu na zítra.
A že vás zajímá, co jsme dělali večer? K olympiádě přeci patří i oheň, zapálili jsme proto táborák, naladili hlasivky, usmažili buřty ale co hlavně, otestovali jsme naši statečnost. Vydali jsme se totiž na stezku odvahy. Všichni dostali zbrusu nový IphoneGALAXYxGAMAperia Xʎ a bylo potřeba najít anténu, aby začal fungovat. Každý jí měl v různé vzdálenosti, ale podstatné je, že všichni překonali sami sebe a vyrazili do temného večera. A jak se nám s pocitem, že jsme schopní zvládnout zase něco navíc krásně usínalo, se můžete podívat na fotkách.


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
4.den – Středa


Dnešní den byl extrémně náročný. Hned po ranním roztančení jsme se zabalili na cestu a vydali se hledat svitek.
To bychom ale nebyli my, kdybychom si cestu neobohatili i další zábavou, jako např. návštěvou šperkárny a muzea v Poniklé nebo třeba koupaliště.
Hlavně cestou nazpátek jsme potom plnili nejrůznější disciplíny a v nich jsme se dozvěděli, že je možné svitek opravdu znovu najít a kam ho Hygiena ukryla. A věřte nevěřte, opravdu jsme ho našli. Nejrychlejší byli tentokrát modří.
Po večeři a tak náročném výletu jsme se v programu dostali do názvu, který nám zněl velmi povědomě:-) „Bohové musí být šílení“. Odměnou za celkový výšlap a náročnou trasu nám totiž bylo letní promítání s občerstvením. A kdo raději zpívá s kytarou, naladil si své hlasivky a užil si večer v hudebním rytmu.
Tím jsme dnešní náročný den zakončili a už se začali těšit na další.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
3.den - Úterý


Ráno jsme se probudili do slunečného dne a začali jsme opět tančením. A protože byli žádosti o přídavky, tančíme už déle a déle. Určitě také lépe a lépe:-) Dopoledne jsme vzali čepice na hlavu a hned si dali první porci zábavy. Vyrazili jsme na kroužky. Kdo chtěl, tak maloval, kdo chtěl, tak si šel zastřílet, kdo chtěl, tak si zahrál deskovky a mnoho dalšího. To nás příjemně rozproudilo před propuknutím turnajů. Ty jsme sice ještě nestihly dokončit, ale prozatím to vypadá nerozhodně mezi všemi městy.
V prvním odpoledni nás na souboj vyzýval Korint. Měli jsme nasbírat do nejvíce diamantů, a protože tahle disciplína byla v kompetenci Korintského lidu, opravdu se jim podařilo jí vyhrát.
Co se ale nestalo. Na svačině jsme zjistili, že složitě nalezený Leonidasův svitek byl ukraden. Je zvláštní, že hlavně Hygiena, jediná Bohyně, která nebyla na nástupu, že by to byla ona:-)??? To se musí prošetřit!!!
Druhou část odpoledne jsme strávili tedy přípravou na cestu, abychom byli vybaveni, převáželi jsme v lodních kontejnerech zboží, abychom měli všeho dost a zároveň jsme museli všechny ve městě uživit. Bylo to náročné, ale zvládli jsme to! Nejlépe se to podařilo červeným, druzí byli modří, třetí zelení.
A pak už hurá na přípravu Toho nejlepšího aneb scénky a Bohové musí být Šílení. A že jsme byli opravdu šílení, to dokazují naše fotky.
Spaní pod širákem už vás na závěr programu určitě nepřekvapí:-)

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------

2.den – Pondělí


Ráno jsme začali naší klasicky oblíbenou činností – taneční rozcvičkou. Nejdříve to sice připomínalo spíše řeckou bouři, než řecký tanec, ale to my do konce tábora nacvičíme. Hlavní je se u toho dobře pobavit a tento úkol jsme splnili:-)
Hned po snídani jsme se vydali seznamovat v rámci našich městských barev. Modrý Korint, červený Efez i zelený Delfi si brousí zuby na vládu v Řecku, tak je potřeba se pořádně připravit. Vytvořit vlajku a vítězný pokřik, natrénovat boj s PPG apod.
Po vynikající rajské k obědu jsme si daly chvilku pauzu a v rámci poledního klidu jsme se připravili na hledání svitku. Indicie k němu nejdříve rozluštili zelení, druzí byli červení a třetí nakonec těsně modří. Ale to bohužel nestačilo. Po rozluštění jsme zjistili, že se objeví až za svitu pochodní a teprve potom je třeba ho hledat.
Druhé odpoledne jsme strávili v lese chytáním božské záře. Nejen, že bylo potřeba ji chytit, ale také ubránit proti ostatním a to se nejlépe podařilo červeným, druzí byli modří a třetí zelení.
Zároveň jsme se účastnili klání ve stavění chrámových sloupů a jak to dopadlo? Nejlépe se s úkolem popasovali modří, druzí byli červení a třetí zelení.
Všechny tyhle disciplíny nám vytvořily místo v břiše na vydatnou večeři (sekanou s bramborovou kaší), ale rozhodně nezmenšili náš elán řádit i večer a tak jsme mohli naplno propustit volnost své energii ve všech tanečních disciplínách na diskotéce. A kdo si myslí, že my dneska končíme, tak to my tedy ne:-)Svitek za svitu loučí nalezli červení ale hlavně, noc je plná hvězd a je třeba toho využít! A jak se nám pod širákem krásně spalo! Dobrou noc :-)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1. Den – Neděle


Dnes jsme se objevili v Řecku, ve kterém zuří války městských států – nejvíce se o moc přou Delfi, Efez a Korint. Vesnice jsou vypálené, obydlí zničená, chrámy rozbořené a lidé nemají co jíst. Bouří se a nechtějí poslouchat nikoho. Kdo je sjednotí?
A aby toho nebylo málo, i na nebesích to vře. Patronové měst – Afrodita a Áres za Delfi, Hefaistos a Persefóna za za Efes a Hádes a Athéna za Korint si myslí, že jsou sami ti nejsilnější, a dokáží vše vyřešit. I oni se přeci mohou vyrovnat vládci Bohů a mít neomezenou moc. A nebo že by ne? No kdyby to náhodou nezvládli vlastními silami, je tu ještě Leonidasův svitek. Tak co takhle ho ukrást a co mít neomezenou moc navždy?
Nikdo neví, jak to celé dopadne, ale je jasné, že vládnout v Řecku může jenom jeden. Zeus se na tyto rozbroje už nemohl dívat a tak se rozhodl, že ten, kdo mu svitek přinese, dostane drahokamy pro svůj lid a ten lid, který z drahokamů nejlépe obnoví město, bude nakonec vládnout Řecku a zajistí tak jednou pro vždy mír jak pro ně, tak pro příští generace. Tím i Zeus bude moci konečně odejít a předat vládu svému potomkovi. Tak uvidíme, jestli se to někomu podaří :-)
Pokud byste chtěli vidět, jaké máme v Řecku národní písně, tak tady je ukázka:

Řecko, to je ta naše zem,
Bylo by nám tam dobře všem.
Ani vládci neví jak dál.
Bohové se pohádali,
pak proti sobě bojovali
Ale Zeus už to „nemoh“ vystát.

Nechme sloupy stát, nechme chóry znít,
Všichni máme svý, hymny vítězný.
Nechme vlajky vát, vždyť je máme ctít,
každej máme svý, barvy vítězství.

Kdo však zemi nám sjednotí,
Kdo mocný svitek ukořistí,
Který Bůh je ten největší.
Rozhodnout se musí každý,
Jestli s námi chce být navždy,
My jsme prostě jedna parta.
Nechme sloupy stát, nechme chóry znít,
Všichni máme svý, hymny vítězný.
Nechme vlajky vát, vždyť je máme ctít,
každej máme svý, barvy vítězství.


Děkujeme za podporu:Spolupracujeme s:
Návštěvnost
pocitadlo