Cesta kolem světa a SHREK

Cesta kolem světa, Shrek

 

Cestujete? A rádi cestujete po celém světě? Vyražte s námi objevovat tajemství nejen cizích národů, ale hlavně pojďme společně vyzkoušet, za jak dlouho zvládneme celý svět projet křížem krážem... 

 

Všechny táborové fotky najdete zde.

 

Útržky z táborového deníku 2.turnusu Cesty kolem světa:

 

Pátek

Egyptské pyramidy,kde jsme se dnes probudili, to je něco pro nás. A dnes jde opravdu o všechno. Naštěstí jsme se na to dobře vyspali a jdeme do boje. Čeká nás závěrečná část cesty. Je zapotřebí udělat ten poslední krok a předběhnout Willyho! Zvládněme to? 

Po ránu jsme si nejdříve jsme si ještě dopřáli trochu bázénu, posilnili se vyrazili na to. Nic nám nemůže zabránit dostat se do cíle! Ani Willy Fog, který nám zničil naší loď a museli jsme tak zjistit, jak a kde najdeme nové plavidlo. Všem týmům se to vydařilo an výbornou a tak jsme si navečer mohli náležitě užívat ples již ve vytouženém Londýně a zachránit tím čest naší královny!

Tím jsme se také zase na rok rouzloučili se všemi táborovýými kamarády a m. všichni společně doufáme, že se an Elišce opět za rok na uvidíme!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Čtvrtek

Ranní probuzení nás tentokrát zaválo do Číny převeliké země jménem Čína. Hned po snídani jsme se zabalili, protože nás Čínský panovník poprosil o službu - odnést jeho bratru dopis na usmířenou, rozhodli jsme se že mu pomůžeme a vyrazili jsme na cestu. Zabalili jsme si do batůžku svačinu a ani pár kapek, které nás občas přinutili vytáhnout pláštěnku, nás od splnění úkolu nemohlo odradit.

Nakonec se počasí umoudřilo a tak se z výletu vyklubala velká výprava, kde jsme si i zajezdili na koních a co víc, pomohli jsme Čínskému vládci udržet v zemi mír. Jeho bratr nám pro něho na oplátku poslal zprávu. Ten nás ale neznal a tak zprávu zašifroval, a tak nebylo zdaleka tak jednoduché zjistit, co přesně text opravdu znamená. Ale my už jsme zkušení cestovatelé. Na nás si jen tak někdo nepřijde a tak jsme i tento úkol pomocí splnění disciplín a znalostí čínské abecedy zvládli. A víte, co znělo v tom dopise? Že nás zvou na oslavu čínského nového roku :-)

A to my jo…oslavy máme rádi. Už skoro týden Williho Foga pronásledujeme, tak rychle, jak jen to jde a jak se zdá, úkol splnit cestu za méňe než 80 dní opravdu zvládneme, takže si malé zdržení na oslavě můžeme dovolit :-)

Potom, co jsme si vystřelili medvěda, který se nám sem zatoulal až ze severu, jsme tak s radostí přijali pozvání na oslavu čínského nového roku, poslali balónek přání po vodě a naučili se zase další nové tradiční zvyky. Ti nejodvážnější z nás i se i dnes rozhodli strávit noc pod hvězdami. Tyto plány jim ale počasí nijak neusnadnilo a tak budeme doufat, že poslední noc nám budou hvězdy nakloněny :-)

-------------------------------------------------------------------------------------
Středa

Přistáli jsme v Grónsku, až za polárním kruhem a rozhodli jsme se prozkoumat, jak to tam chodí. Včera jsme spatřili Willliho a vypadá to, že jeho náskok je již minimální a tak je naše cesta určitě správná. Ale na tomto ostrově? Tady je zima, chlad….žije tu vůbec někdo?


Je tedy v prvé řadě potřeba se zahřát a tak jsme uspořádali turnaje mezi cestovateli ve sportovních disciplínách, jako jsou fotbal, vybíjená. Nejlépe si se vším poradili Irové, druzí skončili modří Skotové a třetí Welšané.
Po obědě jsme se vydali přeházet sníh, jsme přeci v Grónsku. Protože jestli nám indiáni nalovili něco k večeři, zde nebyla nikde ani noha a tak bylo jasné, že pokud si chceme něco nalovit, musíme to zvládnout sami……


Specialita kuchyně – pečená ryba, ta nemohla nikoho v Grónsku zaskočit a byla opravdu zasloužená. Paní kuchařka nám jí totiž uvařila za iglú, které každý tým postavil, ze surovin, které si ale musel vybojovat. Estetickou stránku iglú vyhodnotila nezávislá porota následovně: Na prvním místě se umístili červení s překrásným iglú s wifi na střeše a sklepními prostory, na druhém místě skončili zelení s bazénem a třetí ocenila porota modré za jejich ufo styl:-)


Protože jsme v Grónsku, tak co víc nám může dobu ledovou přiblížit než Doba Ledová 4 – Nahoru a Dolů. Původně letní kino se kvůli přeháňce přesunulo do vnitřních prostor, ale žádnému divákovi to zážitek z filmu nezkazilo. A protože správný lov v severních zemích probíhá v noci, tak ani o ten jsme naše cestovatele nemohli ochudit….. a potom už na kutě a pořádně se vyspat před celodenním výletem!

-------------------------------------------------------------------------------------

Úterý


Dnes jsme přistáli do Severní Ameriky a netrvalo dlouho a objevili se první indiáni. Jejich tance už známe, neboť je tancujeme na rozcvičku a od karnevalu jsme přidali ještě jeden, všem dobře známý :-)


Dnešní dopoledne jsme strávili volným výběrem. Každý si vybral dle své chuti, jestli se cítí na sportovní disciplíny, nebo spíše na malování, vyrábění korálků, deskové hry, bužírky apod. Kromě angličtinářů, těm jsme disciplínu předvybrali :-).
K obědu jsme se nechali od indiánů pohostit krvavým steakem z bůvola, který se paní kuchařce nesmírně vydařil.


Nesmíme ale zapomínat na cíl naší cesty a tedy předhonit Willli Foga. A tak jsme hned v prvním odpoledne pilně potrénovali na lanových překážkách, abychom si zasloužili další razítko do pasu a odpoledne se vydali na boj a o mapu, která nás zavedla až k velkému šamanovi, který nám prozradil nejtajnější heslo ze všech tajných: ECEMCECEREMCECE:-) Nejdříve se heslo podařilo najít vyluštit Modrému Skotsku, těsně za ním skončilo zelené Irsko a pro tentokrát třetí zelený Wales.


Jako správní indiáni jsme se také přesvědčili, že rozdělat oheň s pár kapkami deště může být občas i oříšek, ale to větší odměnou nám byla kytara, kterou naši šamani vytáhli, abychom si mohli zazpívat a buřty, které pro nás nalovili. Je nám ale jasné, že příště už si je budeme muset lovit sami a tak je na to potřeba se pořádně vyspat. Po indiánském souboji titánů, ve kterém nakonec uspěl jeden bojovník z každého týmu, se tak pod hvězdami spalo jako v nejměkčích peřinách.

-------------------------------------------------------------------------------------

Pondělí


Ráno jsme přistáli v Jižní Americe a jakoby jsme si Londýnské počasí malinko přivezli do Brazílie:). Ale ono není čemu se divit, všude sami deštný prales… Vzhledem k tomu, že bylo potřeba vybavit družinu, pustili jsme se do výroby vlajek a pro jistotu (v džungli jeden nikdy neví:) jsme si dopoledne nacvičili boj s PPG – Pilinový pytlík na gumě. Zároveň jsme zjistili, že jsme se v Brazílii objevili zrovna v době karnevalu a toho je třeba náležitě využít, takže jsme měli plno práce s přípravou kostýmů, stejně jako s tvorbou programu, protože nás na něm jeho organizátoři, jako slavné cestovatele z dalekých zemí, přizvali k účinkování a tak jsme nechtěli zklamat.


K obědu nám servírovali pečeného papouška a po poledním klidu jsme vyrazili vybojovat našim rytířům náhrdelníky, za které jsme si vysloužili razítka do našich cestovatelských pasů. Kterému týmu se to podařilo nejlépe, to se ještě uvidíme- Zatím perly střeží u sebe průzkumníci :)


Protože jsme v Brazílii a chceme v cestách pokračovat, nechceme, aby nás nakazila pralesní moucha Tse-Tse - tak jsme se po svačině vyrazili získat ingredience na lék proti této zákeřné nemoci. To se všem týmům podařilo, nejrychlejší byli červení, druzí skočili zelení a třetí modří. Jakmile jsme se vakcínou všichni naočkovali a je tedy jasné, že již žádné nemoci nehrozí a můžeme si naplno večerních karnevalových radovánek. Takže vzhůru na brazilskou večeři a už se nemůžeme dočkat všech okouzlujících čísel a zveme všechny do víru tance a zábavy :)

-------------------------------------------------------------------------------------
Příjezd - neděle


„Vítejte na Londýnském dvoře“, zajásala princezna, když viděla, kolik cestovatelů jí přijelo navštívit. Dorazili do Londýna v pravém Londýnském počasí, ale ani to je nemohlo odradit. A mezi nimi i Willi Fog. Ten nejuznávanější mezi nejuznávanějšími. Právě dokončil svou plavbu kolem světa a stihl to přesně za 80 dní. Mezi Váženými návštěvami byl i rytíř z Walesu, Lady z Irska a Lady ze Skotska, kteří ale nesouhlasili s tím, že je na cestu kolem světa potřeba 80 dní a začali se předhánět, že oni by to zvládli rychleji. Hádali se dokonce tak hlasitě, až hádku musela ukončit princezna a Willi Fog je jako pravý anglický gentleman vyznal na souboj. Kdo z koho - buď on, nebo oni. Kdo zvládne cestu kolem světa rychleji a vrátí se do Anglie jako první, zaslouží si tu čest, nosit večer královský prsten a mít královská privilegia, neboť tady jde opravdu o všechno. Jde o anglickou čest.


Rytíři i Lady by ale nezvládli cestovat světem jenom sami, potřebovali sebou své bojovníky a v neposlední řadě průzkumníky – nejmladší členy všech týmů, kteří vždy rychle zmapují terén, zorientují a jsou hlavně nenápadní. A tak si hned po večeři - anglické sekané nominovali své týmy a rozhodli se je pořádně připravit na cestu. Každý při přípravě na dalekou cestu otestoval velbloudí trus – dar od Williho Foga, který sebou přinesl z poslední cesty. Všichni cestovatelé si mohli po příjezdu vychutnat Londýnský čaj o páté, nebo vyzkoušet kriket a jakmile dorazili všichni na místo, dobrovolně si vybrali svůj lůžkový vůz.


Vzhledem k tomu, že my jsme se ale důkladně připravovali na cestu, abychom na přelet do Jižní Ameriky nic nezapomněli, Willi Fog nás v nestřežené chvíli převezl. Odletěl balónem napřed a tak budeme mít zítra co dělat, abychom jej dohnali, takže vzhůru na palubu a pořádně se na to vyspat. Předtím jsme se už ale stihli malinko seznámit a vytvořit si nové uniformy, aby nám to na cestě kolem světa pěkně slušelo.


Děkujeme za podporu:Spolupracujeme s:
Návštěvnost
pocitadlo