Letní tábory 2016

Asterix a Obelix

Kniha Džunglí

 

 

 

 

 

 

 

 

Indiáni

Všechny táborové fotky najdete zde.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ukázky z táborového deníku Knihy Džunglí

 

Neděle - 1. den

Dnes jsme se objevili v džungli, kterou nám chce zlý Šerchán zničit. A proč? No ukradli jsme mu lidské mládě, nemohli jsme mu ho nechat na pospas. On si to ale asi jen tak líbit nenechá. Chytrý Bagíra ale věděl moc dobře, co dělá. Náš růžový panter nechce nechat nic náhodě, zachránil Mauglího před jistou smrtí, ale protože v džungli nelze přežít o samotě, rozhodl se nechat vychovat Mauglího té smečce, která se nejen nejlépe postará o něho, ale i zachrání džungli před jejím zničením. A kdo to tedy bude? Modří medvědi, zelení vlci nebo červení sloni? To se teprve uvidí. Všichni se dohodli, že nejspravedlivější bude ukázat, co kteří dovedou. A tak si přes noc vyberou členy svých klanů, aby si mohli své schopnosti porovnat. V džungli si musí všichni pomáhat, všichni přeci chceme zachránit náš domov. Ale je jasné, že Mauglího může na konci Bagíra svěřit jenom jednomu.…A jak tedy jednotlivé smečky vypadají? To už se dozvíme až zítra:-)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pondělí - 2. den

Dnešní den jsme začali správnou džungelskou rozcvičkou, abychom si připravili místo na vydatnou snídani. Tím, že jsme se přes noc probudili do některé ze smečky vlků, medvědů nebo slonů, dopoledne jsme strávili tím, že jsme si dávali dohromady všechno, co kdo potřebuje na přežití – mimo jiné, bez vlajky a překrásných triček se rozhodně neobejdeme.
Po džungelském obědě jsme si jen chvíli odpočinuli a následoval první úkol na poražení vedoucího smečky. Tentokrát nás vyzývali vlci a měli jsme opravdu co dělat. „Spartan race“ dal zabrat, ale zvládli jsme ho všichni a někteří dokonce vyhráli pásek nesmrtelnosti, protože vedoucího vlků porazili.
Odpoledne jsme s hrůzou zjistili, že některé stromy nám v džungli Šerchán otrávil, ale podařilo se nám je označit, aby se žádnému zvířeti nic nestalo. Nejvíce jich našli modří sloni, druzí byli žlutí medvědi a třetí červení sloni.
Navečer jsme ještě vyrazili na boje o vlajku a pak už jen si užít večerní diskotéku. A že se až celá džungle otřásala:-)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Úterý - 3.den

Ráno jsme klasicky začali džungelským tancem a pak jsme vytvořili pár úsměvů do fotoaparátu. Dopoledne jsme ještě nechtěli promeškat, protože místní žabička nám hlásila na odpoledne deštivé počasí a tak jsme si vyzkoušeli kroužky – každý dle své libosti: Lukostřelba, sportovní hry, výtvarka, bužírky, gumičky, skládačky, vzduchovka apod.
Po obědě jsme opět vyzvali vedoucí smečky na souboj. Tentokrát to byli medvědi, kteří umí své jídlo dokonale roztřídit, aby toho měli dost na zimní spánek. A tak jsme třídili s nimi. Ale že nám to šlo víc než skvěle – pásek nesmrtelnosti tentokrát ukořistilo ještě více džungeláků než proti vlkům.
I i když nás v džungli opravdu zastihly tropické deště, my jsme se nedali a vyrazili postavit domy, které nám tygr v džungli zničil. Bylo třeba najít zatoulaná zvířata a obnovit jejich obydlí. Jakmile ale klesla hladina vody a objevila se Mírová skála, bylo třeba utéct tygrovi. Nejlépe se to podařilo červeným, drzí byli žlutí a tentokrát třetí skončili modří.
A co nás čekalo večer? Hned po bojích jsme se vypravili do kina - a co myslíte že dávali? Že by Knihu Džunglí? :-)
Ti nejmladší ještě před spaním vyrazili na lov kouzelných perel a pak už jsme si pro dnešek řekli dobrou noc…:-)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Středa - 4. den

Středeční deštivý prales nás už nemohl zaskočit. Výlet jsme přesunuli a jediné, čemu to vadilo, byl internet, ale tím, že fotky a vzkazy zvládáme i jinak, nám to nakonec tolik nevadilo.
Po raním probuzení nám tanec opět probral všechny části těla a po snídani jsme vyrazili na olympiádu. Disciplín byla spousta a tak se mohl ukázat úplně každý.
Chvilku jsme po obědě rozjímali, jestli ven, nebo dovnitř, až se nám podařilo vychytat bezkapavé období a vyrazili jsme zachránit zvíře, které nám Šerchán ukradl. Samozřejmě jsme smečka, nestačilo tedy pouze vyrvat mu ho ze spárů, ale i uživit ho apod. Nejlépe se to podařilo žlutým medvědům, druzí byli červení vlci a třetí modří sloni.
Cestu zpět jsme ještě využili a dohráli turnaje a následně se již přesunuli do džungelského krbu a zatopili v krbu.
Abychom si zpříjemnili večer, rozhodli jsme se vyzkoušet talentovou soutěž Džungle baví Džungli.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Čtvrtek - 5. den

Dnešní den se mraky konečně umoudřily a tak jsme se hned po ránu začali připravovat na výlet mimo naší džungli. Museli jsme přece sehnat všechny zásoby, které nám Šerchán zničil. A když už jsme byli na cestě, svezli jsme se na koních a natrhali borůvky, abychom si zítra mohli vychutnat borůvkové knedlíky. Po cestě jsme statečně zvládli všechny překážky, které nám Šerchán připravil a dokonce jsme se i vyhnuli všem nástrahám počasí:-)
A co že jsme dělali po večeři?
Tábor je od slova táborák a tak jsme naladily hlasivky a otesovali kytaru. I když naši připravenost opět vyzkoušel déšť, buřty jsme stihly a když to nebylo na spaní pod širákem, pomohli jsme si jinak…:-)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pátek - 6.den

Ráno jsme se probudili do předposledního dne a měli jsme toho opravdu hodně před sebou. I když nás tropické deště neopouští, vyrazili jsme vyluštit tajný kód. Odpoledne jsme vyzvali vedoucích všech smeček na turnaj mistrů, dohráli boje o vlajku, které nám chyběli a co hlavně, museli jsme připravit nejchutnější eliksír pro Bagíru. To se nejlépe vedlo modrým, druzí těsně červení a třetí zelení.
A jak že to dopadlo celkově? Šerchán zjistil, že na naší džungli nemůže. Otrávené stromy jsme zachránili, domy opět postavili i zajatá zvířata osvobodili a tak se rozhodl, že tu pro něho není místo a odešel hledat štěstí jinam. A že vás zajímá, komu Bagíra nakonec svěřil výchovu mladého Mauglího? První s velkým náskokem skončili modří sloni, druzí žlutí medvědi a těsně třetí červení vlci.
A protože jsme vlastně zvítězili všichni, bylo nasnadě to oslavit a jak jinak, než maskovanou džungelskou pyžamovou párty vylepšenou o polštářovou válku.-)
A komu nestačilo ani to, sebral odvahu a šel hledat cestu nocí plnou hvězd....

----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Sobota - 7. den

Poslední tance, poslední diplomy, poslední úklid a balení. Už teď je nám smutno, ale rok není tak dlouhá dobu. Nezbývá, než se začít těšit! Bude se nám po džungli stýskat!!!


Děkujeme za podporu:Spolupracujeme s:
Návštěvnost
pocitadlo